26. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi'nde üç ödül kategorisi ve bir asistan bursu bulunmaktadır. Bu yıl kongremizde ilk kez Prof. Dr. Atilla Turgay ödülü verilecektir. 

Prof. Dr. Atilla Turgay Ödülü: Bu yıl ilk kez verilecek olan bu ödül Türkiye Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi camiasına unutulmaz hizmetleri olan merhum Prof. Dr. Atilla Turgay’ın anısına verilecektir. 15 Ocak 2016 tarihine kadar gönderilen bildiriler içerisinden seçilecek olan 3 aday araştırma kongremizdeki “ödül oturumunda” sunulacak ve en iyi araştırma ödül belgesi ve 1500 TL ile ödüllendirilecektir. Bu ödül için başvuracak bildirideki birinci isim olan adayların 13 Nisan 2016 tarihinde 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

 

26. Ulusal Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kongresi Asistan Bursu: Bu yıl kongremize 15 Ocak 2016 tarihine kadar gönderilen bildiriler içerisinden seçilecek olan ilk 30 en iyi bildiri asistan bursu ile ödüllendirilecektir. Kayıt ve konaklamaları derneğimiz tarafından karşılanacaktır. 

          Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Ulusal Kongre Araştırma Sunumu Ödülü-2016 Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ulusal kongresinde sunulan ve katılım koşullarına uyan sözel ve poster bildiriler arasından seçici kurul tarafından belirlenen 3 araştırma bildirisinin teşvik edici anlamda ödüllendirilmesini amaçlamaktadır.