Bahar Okulu 4

4.
PROF. DR. SELAHATTİN ŞENOL
BAHAR OKULU
29 Mart- 1 Nisan 2018
İlkbahar Mahallesi, 596. Sokak No:79
Atlı Otel
Çankaya/ANKARA
İçeriğe git
Etkinlik Tarihi
29-03-2018
Son Bildirim Gönderme Tarihi
04-03-2018


İLETİŞİM
Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği
Cinnah Caddesi 35/12 Çankaya / ANKARA
Telefon :  0 312 440 1257
Cep      : 0 541 440 33 54
Etkinliğin Başlaması İçin Kalan Süre
PROF. DR. SELAHATTİN ŞENOL 4. BAHAR OKULU
 
DAVET MEKTUBU
 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
“Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulları” geçtiğimiz 3 yıl boyunca, bilimsel metodoloji konusunda eğitim vermeyi, bu konuda görüşlerin paylaşılmasını amaçlamıştır ve artık camiamızın  geleneksel toplantıları arasına girmiştir. Bu okullar bugüne kadar ayrıca genç meslektaşlarımıza değerli projelerini sunmaya olanak tanımış, onların çaba ve motivasyonlarını ödüllendirmiş ve genç meslektaşlarımızın projelerinin daha iyi hale gelmesini sağlamak amacıyla onlara görüş ve geri bildirimlerde bulunmuştur.
 
Bu okulları başlamasına öncülük eden Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan ve başkanlığındaki mesleki derneğimiz, meslektaşlarımız ve daha önceki düzenleme kurulu üyelerine, projeleri değerlendiren ve yapıcı geri bildirimlerde bulunarak projelerin daha iyi ve bilimsel, yenilikçi olmasını sağlayan bilimsel değerlendirme jüri üyelerine teşekkürü borç biliyoruz ve bu okulların devamlılığını sağlayacak bu yılki etkinliği düzenlemenin de heyecanı içinde olduğumuzu sizlere belirtmek istiyoruz.
 
Camiamızın en sevilen ve saygı duyulan, hiç bir zaman unutulmayacak, akademik yetkinliği dışında klinisyenliği, insani yönleri ile öne çıkmış ve temas ettiği genç meslektaşlarına her zaman çok önemli bir rol model olmuş Prof. Dr. Selahattin Şenol’u maalesef çok erken bir şekilde, 21 Nisan 2008 tarihinde kaybettik. Sevgili Prof. Dr. Selahattin Şenol’un örnek alınası bu özelliklerini genç meslektaşlarımıza tanıtmayı ve anısını da yaşatmayı amaçlayan  bu etkinliğin bu seneki dördüncüsü değerli hocamızın 10. ölüm yıl dönemine de denk gelmektedir. Onsuz geçen on yıl, onu tanıyan ve onunla temas etmiş şanslı insanlar olarak bu etkinliğin önemi ve değerini bizim gözümüzde daha da arttırmakta ve bu etkinliği düzenleme konusunda gayretimizi ve motivasyonumuzu da yükseltmektedir.
 
Kaybettiğimiz değerli hocamızın anısı ve gölgesi altında, ayrıca sergilediği insani öğelerin de ön planda olduğu akademisyenliği ışığında, bilimsel araştırma yöntemleri ve metodoloji konusunda motivasyon arttıran, yön gösterici olmaya ve merak duymaya, soru sormaya, analitik ve etik düşünmeye yönelten ve araştırma duymaktan keyif almayı sağlayabilecek bir eğitim ve tartışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz.
 
Bu toplantıya sadece akademisyen veya daha iyi araştırmacı olmayı hedeflemiş genç meslektaşlarımızı değil tüm genç meslektaşlarımızı da davet ediyoruz çünkü bilim ve teknolojinin son yıllarda inanılmaz bir ivme kazandığı bir dönemdeyiz ve neyi nerede bulacağını, araştıracağını bilen, nörobiyolojik-nörobilimsel gelişmeleri takip edebilen, yeni psikofarmakolojik ve psikoterapötik girişimleri takip ve merak eden, kendini yenileme ve güncelleme konusunda motivasyonu olan klinisyenlerin yetişmesinin ülkemizde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanını daha iyi yerlere taşıyacağına inanmaktayız. Bu gibi toplantılar ayrıca Türkiye’nin dünyadaki bilimsel ortamda daha iyi yerlere gelmesini de sağlayabilir. Camiamız ve derneğimizin akademik takviminde bilimsel-akademik düşünme ve metodolojiyi odak noktasına alan böyle bir okulun geleneksel hale gelmesi meslek grubumuz için bir ayrıcalıktır ve ayrıca  bir övünç kaynağıdır.
 
29 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında  “Ankara Atlı Otel”de “Bilmekten Bilime...” başlığı altında gerçekleştirilecek olan sevgili hocamızın 10. ölüm yıl dönümüne denk gelen “Prof. Dr. Selahattin Şenol 4. Bahar Okulu”na tüm uzmanlık öğrencilerimizi ve meslektaşlarımızı davet ediyor ve Ankara’nın akademik ortamı ve motivasyon arttırıcı güzel bahar günlerinde bilimsel metodoloji konusunda bilgi birikimlerinin ve deneyimlerinin paylaşılmasını sağlayacak bir ortamda birlikte olabilmeyi ümit ediyoruz.
 
Katılım koşulları, proje başvuruları ve diğer önemli katılım ile bilgileri derneğimiz web sayfasında duyuracağız. Bu konuda ayrıca sizlere mail üzerinden de bilgilendirme yapmayı planlıyoruz.  
 
Saygılarımızla
Kongre Eş Başkanları
Prof. Dr. Eyüp Sabri ERCAN
Prof. Dr. Elvan İŞERİ
Doç. Dr. Esra GÜNEY
ALS Tasarım Ali İşeri 539 6356462
15 Nolu A Blok Kat:5 No: 22 100.yıl çankaya/ANKARA
Prof. Dr. Selahattin ŞENOL
4. Bahar Okulu
29 Mart-01 Nisan 2018
Atlı Otel ANKARA
İçeriğe dön